Kuc - polskie rękawiczki skórzane

Jak dbać o rękawiczki skórzane

Rękawiczki skórzane aby służyły długo wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Skóra naturalna jest materiałem trwałym ale nie niezniszczalnym. Rękawiczki skórzane są wyrobem eleganckim i ponadczasowo modnym więc poświęć chwilę na zadbanie o nie. Na rynku dostępnych jest wiele środków do czyszczenie, konserwacji i pielęgnacji wyrobów skórzanych. Czasami jednak wystarczą środki dostępne w każdym domu, używane na co dzień.

RĘKAWICZKI IRCHOWE

Ze względu na swoją specyfikę łatwo ulegają zabrudzeniom. Jednak jako jedne z niewielu rodzaju skór irchę można prać. Jeżeli przybrudzenie jest niewielki i punktowe spróbuj użyć gumki do mazania (najlepiej jasnej i czystej aby nie pobrudzić dodatkowo skóry). Delikatnie pocieraj gumką zabrudzone miejsce aż uzyskasz zadowalający efekt.
Jeżeli zabrudzenie jest większe załóż rękawiczki na dłoń i wypierz w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła (lub szamponu do włosów). Rób to tak jakbyś mył ręce. Następnie wypłucz rękawiczki kilka razy zmieniając wodę na czystą (woda ciepła). do ostatniego płukania możesz dodać nieco gliceryny aby rękawiczki zachowały miękkość. Ciągle założone na dłonie rękawiczki wyciśnij z nadmiaru wody. Uformuj rękawiczki tak jak powinny się układać na dłoni, rozprostuj wszelkie zagniecenia i delikatnie ściągnij z dłoni. Połóż je płasko na ręczniku i pozwól wyschnąć . Pozostaw je z dala od wszelkich grzejników i promieni słonecznych aby rękawiczki schły powoli.
Zanim rękawiczki całkowicie wyschną ubierz je na ręce i rozetrzyj aby nadac im miękkość. Na koniec do środka możesz wsypać nieco talku.

RĘKAWICZKI SKÓRZANE LICOWE

Rękawiczki ze skóry licowej należy raz na jakiś czas konserwować aby zachwały swoją miękkość i elastyczność. W sprzedaży dostępne są specjalne balsamy do skóry, w przypadku ich braku można użyć zamiennie kremu Nivea. Zastosuj się do instrukcji załączonej do preparatu i pierwszą próbę przeprowadź na niewielkiej mało widocznej powierzchni. Rękawiczki czyścić roztworem z mydłem maczając w nim wacik i przecierając zabrudzone miejsce. Zamiast roztworu możesz użyć mleka. Wilgotne rękawiczki pozostawić na ręczniku do wyschnięcia co pewien czas zakładając na dłoń aby je rozprostować i uelastycznić.
Po całkowitym wyschnięciu zakonserwuj rękawiczki balsamem do wyrobów skórzanych aby przywrócić blask i miękkość.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogatą ofertę preparatów do pielęgnacji skóry naturalnej niemieckiej firmy Collonil.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Collonil w kalta.plPowyższy poradnik, zdjęcia i tabele opracował Maciej Kuc i są one własnością autora.
Zabrania się kopiowania powyższych treści w całości lub fragmentach bez zgody autor