Kuc - polskie rękawiczki skórzane
  • Logo kuc - rękawiczki skórzane
  • logo sklepu Kalta.pl - galanteria skórzana

Trochę o nas

Jesteśmy firmą rodzinną stąd nasze nazwisko w znajdziesz w nazwie firmy jak i na naszych produktach. Początek firmy sięga roku 1990 i nieprzerwanie do dnia dzisiejszego nasze wyroby są obecne na rynku.
Główną zasadą jaką kierujemy się przez te lata jest dostarczanie produktów o wysokiej jakości przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Pozwoliło nam to jako nielicznym z naszej branży przetrwać silny zalew słabej jakości rękawiczek produkcji chińskiej.

Posiadamy własny dobrze wyposażony zakład produkcyjny i doświadczoną wykwalifikowaną załogę. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować krótkie terminy realizacji zamówień oraz fachowe doradztwo oparte na bogatej wiedzy w temacie rękawiczek skórzanych


Co nas wyróżnia

SkóryDo produkcji wykorzystujemy głównie skóry jagnięce. Są to najlepsze skóry na rękawiczki - odznaczają się dużą miękkością i elastycznością przy zachowaniu odpowiedniej trwałości. Dzięki wypracowanym przez lata kontaktom importujemy przede wszystkim skóry z najlepszych włoskich garbarni, które są w stanie wyprawić skóry o odpowiednich parametrach.
Więcej o rodzajach skóry przeczytaj tutaj...

DepesJest to metoda rozkroju rękawiczek wymagająca dużego nakładu ręcznej pracy. Każda rękawiczka powstaje z jednego kawałka skóry, która musi być odpowiednio wypracowana przed rozkrojem. Dzięki temu rękawiczka nie straci fasonu i nie rozciągnie się w trakcie użytkowania.
Nie da się tego wykonać maszynowo a jedynie wprawne ręce krojczego i znajomość właściwości skóry pozwolą na skrojenie prawidłowej pary rękawiczek.
Jest to metoda pracochłonna i zajmująca dużo czasu ale gwarantująca, że rękawiczki będą wygodne i trwałe.
Więcej o tej metodzie rozkroju rękawic znajdziesz wkrótce na naszym blogu.

 

ProjektyPosiadamy bogatą bazę własnych wzorów i szablonów rękawiczek zarówno męskich jak i damskich.
Jesteśmy również w stanie opracować wzory na podstawie danych dostarczonych przez klienta.
Współpracowaliśmy z największymi polskimi projektantami i sieciami handlowymi pomagając przeobrazić ich projekty w realny produkt. Nasze rękawiczki gościły na wielu pokazach i targach mody w całej Europie.

SzycieSztuka szycia rękawiczek wymaga sporych umiejętności i dużej cierpliwości. W naszej produkcji wykorzystujemy głównie szew stebnówkowy, który jest najbardziej pracochłonny ale daje najlepsze połączenie trwałości, wygody i izolacji termicznej.
Wymaga to specjalistycznych maszyn słupkowych i doświadczonych szwaczek gdyż szew prowadzi się nieco ponad milimetr od brzegu skóry a szyje się na stopce o powierzchni 1 cm.
Nasz zakład wykorzystuje najlepsze maszyny rękawicznicze firmy Porkert.
Przeczytaj więcej o rodzajach szwu...

    sklep z rękawiczkami Kalta.pl

Nasz sklep internetowy

Widząc coraz większe zainteresowanie Klientów indywidualnych zakupami w sieci postanowiliśmy uruchomić własny sklep z naszymi produktami.
Pod adresem kalta.pl znajdziesz bogaty asortyment produkowanych przez nas rękawiczek skórzanych i innej galanterii skórzanej. Oferujemy między innymi bardzo popularne rękawiczki samochodowe, które są świetnym prezentem dla każdego kierowcy. Uzupełnieniem asortymentu są liczne skórzane etui na klucze, etui na dokumenty oraz portfele i portmonetki

W naszym sklepie stawiamy na bezpieczeństwo i zadowolenie Klienta gwarantując m.in. 30 dniowe prawo do wymiany towaru czy rozmiaru oraz pełne prawo do zwrotu zamówienie w tym terminie.
Zapraszamy do odwiedzenia sklepu i zapoznania się z ofertą...